معرفی معایب MVM 315 – مجله امداد خودرو کاسپین

ام وی ام 315 در طول دوران فعالیت خود در ایران، با ماشین های مختلفی رقابت نموده است. میتواند گفت یکی از ماشین های رقیب این اتومبیل، پژو 206 بوده است. اما شرکت سازنده تلاش کرد با بروز کردن کردن خودروی خود، سطح فنی آنرا در نمونه دوم پیشرفت بدهد. به همین دلیل می‌توان گفت که اکنون رقیب اصلی این خودرو، پژو 207 به حساب می آید. در کنار محصولات ایرانخودرو، اتومبیل کوییک و تیبا 2 سایپا نیز به عنوان رقبای این سدان چینی مطرح هستند.

در ادامه در مجله خودروی امداد خودرو کاسپین ،نگاهی به معایب این محصول چینی خواهیم داشت. اگر مایل به شناخت بیشتر کاستی‌های ام وی ام 315 هستید، در ادامه مطلب با ما همراه باشید. البته باید بگوییم که به معایب نسخه پلاس این سدان چینی خواهیم پرداخت. پس تا پایان این مقاله با ما همراه باشید.

MVM 315

مجله تخصصی خودرو امداد خودرو انرژی کار کاسپین

قیمت خودرو

مورد اول که از معایب mvm 315 که به آن میپدازیم، قیمت این خودرو میباشد. که سفارش و تهیه آن را برای خیل عظیمی از متقاضیان خودرو در ایران با مشکل روبرو کرده است. اعلام قیمت حدود چهارصد و بیست میلیون تومان به عنوان قیمت این اتومبیل، باعث شده که بسیاری از متقاضیان این اتومبیل در خرید آن دچار تردید بشوند. نکته ای که باید به آن دقت کنیم این است، که ام وی ام 315 یک خودروی بصرفه است و نباید همچین رقم هنگفتی برای آن تعیین گردد.

تعیین قیمت بالای این سدان چینی در ایران، یک ضعف بزرگی برای این خودرو به حساب می آید. همین امر باعث شده تا خیلی از متقاضیان از خرید آن منصرف شوند و به سمت خودروهای رقیب این محصول چینی گرایش پیدا کنند. به همین علت اخیرا قیمت آن بسیار کاهش یافته است. تا اندازه ای که این اتومبیل در بازار آزاد نسبت به رقبایش از جمله پژو 207 اتوماتیک، با قیمت کمتری خرید و فروش میشود.

همین قیمت بالا از طرف خودروساز یعنی مدیران خودرو باعث شده که مصرف کنندگان به سراغ خودروهایی نظیر پژو بروند. که هم به لحاظ موتوری و هم کیفیت ساخت و همچنین پیدا شدن قطعات و سهولت تعمیر آن بسیار به صرفه تر از ماشین های چینی میباشند. همچنین صافکاری و مکانیکی محصولات چینی کار دشواری نسبت به نمونه های دیگر در بازار خودروی ایران است.

موتور کم قدرت ام وی ام 315

در ورژن جدید این اتومبیل تنها در قسمت بدنه و کابین، شاهد تغییرات چشمگیری نبوده ایم. همچنین با عدم تغییرات در ترمزهای کاسه ای عقب این سدان چینی، یکی از معایب آن همچنان باقی مانده است. بعلاوه پیشرانه نه چندان قدرتمند هم همچنین در نمونه پلاس نیز وجود دارد.

بهره گیری از موتور 1.5 لیتری در محصولات چینی اتفاق جدیدی نیست. و با توجه به اینکه که ام وی ام 315 یک اتومبیل اقتصادی به حساب می آید،باید انتظار استفاده از چنین موتوری در این سدان چینی را داشته باشیم. موتور 1.5 لیتری آن با موتور 107 اسب‌ بخار قدرت و 140 نیوتون گشتاور تولید می‌کند. این ویژگی ها با گیربکس چهار سرعته اتوماتیک آن به دیفرانسیال جلوی این خودرو انتقال می یابد.

ناگفته نماند که وزن نمونه پلاس که اکنون به 1285 کیلوگرم رسیده است، بهره گیری از چنین موتوری نتیجه‌ای به جز شتاب و کشش معمولی آن را نخواهد داشت. در واقع شما بر خودرویی هم‌ وزن با سورن سوار هستید، در حالی‌ که موتور شما قدرتی کمتر از موتور محصولات پژو تولید می‌کند. و کندی طبیعی گیربکس ضعیف چهارسرعته نیز بر سرعت و قدرت ماشین تاثیر خواهد گذاشت.

ترمز کاسه‌ای چرخهای عقب

ام وی ام 315 پلاس ورژن فیس لیفت نسل جدید این اتومبیل چینی به حساب می آید. و تولید و عرضه آن از همین امسال یعنی سال 1399 شروع شده است. با این وجود که این خودرو نمونه بروز شده نسخه معمولی 315 است، بسیاری از کمبودهای نسخه اصلی در آن مورد ارتقاء و پیشرفت قرار نگرفته‌اند. یکی از معایب mvm 315 که بدون کوچکترین تغییری به نسخه پلاس منتقل شده، ترمز کاسه‌ ای چرخ عقب هستند. که برای ماشینی در این رده قیمتی و با نام پلاس کمی عجیب و قابل تامل است.

ترمز کاسه‌ ای چرخهای عقب از ورژن نخست ام وی ام 315 تا حالا همراه با این محصول چینی داخل بازار بوده اند. و با تغییر نسخه و تولید نسخه پلاس، کیفیت آن‌ ها تغییری را احساس نکرده است. استفاده از ترمزهای کاسه‌ ای برای چرخ‌های عقب ام وی ام 315 پلاس پلاس شده تا این اتومبیل کماکان از نظر ایمنی در شرایط متوسطی قرار گیرد. حتی با وجود اینکه مدیران خودرو این محصول را به عنوان نسخه پلاس و به اسم محصول جدید تولید و عرضه کرده است.

 

کابین MVM 315

امداد خودرو کاسپین پیشرو در مکانیکی و صافکاری ماشین های چینی

بازار خرید و فروش ضعیف‌ ام وی ام 315

ام وی ام 315 در بدو ورود به بازار خودروی کشور، وارد رقابتی ناخواسته با پژو 206 ایرانخودرو شد. با ذکر این مساله که در بازه زمانی موقت این ماشین چینی توانست در بحث فروش از سایر رقبا پیشی بگیرد. نا گفته نماند که بازار دست دوم این خودرو نسبت به خودروهای پژو 206 و 207 ضعیف‌ تر بوده است. و این موضوع هم را باید یکی از ایرادهای این خودروی چینی بدانیم.

کیفیت تولید ام وی ام 315

کیفیت تولید ضعیف نیز، یکی از معایب mvm 315 در مدت زمانی که تولید شده است بوده. لازم به ذکر است که شرکت خودروساز نیز برای ارتقای خودرو در نسل دوم و یا همان پلاس نیز تغییرات خوبی را ایجاد کرده است. با این وجود باز هم ام وی ام 315 پلاس آن مرغوبیت لازمی که متقاضی میخواهد را به ایشان ارائه نمی‌دهد.

کیفیت تولید نا مطلوب ام وی ام 315 پلاس،با این وجود که در شرایطی که قیمت این خودرو رشد بسیار زیادی را تجربه کرده است.و شرایط نامطلوبی را برای خرید این سدان چینی فراهم کرده است.به طبع وقتی متقاضیان مبلغ بیشتری را برای یک اتومبیل مورد نظر پرداخت میکنند، خواهان کیفیت بالاتری نسبت به قبل از این اتومبیل هستند. کماکان که متاسفانه این مورد در کشورمان بسیار است و روز به روز کیفیت خودرو افت کرده و در قبال آن قیمت به سرعت و تصاعدی بالا میرود.

ام وی ام 315

امداد خودرو کاسپین تعمیر خودروهای ام وی ام شما را میپذیرد.

نتیجه گیری

سالهاست که فرهنگ و نظام تولید خودروهای پلاس بین خودرو سازان ایرانی رواج یافته است. و شاهد ارائه انواع اتومبیل های فیس‌لیفت با پسوند پلاس و حتی نمونه وانت آن هستیم. نمونه پلاس ام وی ام نیز یکی از این اتومبیل ها است. که نسخه پیشرفته تر شده از نسل دوم این محصول به شمار میرود.

شرکت مدیران خودرو تلاش کرد با افزودن گیربکس چهار سرعته اتوماتیک، تغییرات ظاهری، داشبورد نو و سیستم کنترل پایداری محصول پلاس خود را با قدرت بیشتری در بازار عرضه نماید. ولی تعیین قیمت نجومی و هنگفت برای این خودرو، سبب تا متقاضیان به مساله خرید این اتومبیل با شک و تردید نگاه کنند. لازم به ذکر است وقتی این خودرو را خریداری میکنید، باید فکر تعمیرات و حتی در صورت تصادف نیز به فکر مرتفع کردن مشکلات آن نیز باشید.

با توجه به اینکه هر صافکاری و هر تعمیرگاهی نسبت به مکانیکی و صافکاری ماشین های چینی، به دلیل مشکلات و دردسر زیاد اقدام نمیکند. اما امدادخودرو انرژی کار کاسپین در این مورد پذیرای اتومبیل های چینی شما عزیزان میباشد. شما میتوانید با شماره گیری 1693 در سراسر کشور و یا شماره 43071-021 در سطح شهر تهران، خدمات مکانیکی و صافکاری خودرو های چینی را از ما بخواهید.


0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.