ماشین های جدید چینی

خودروسان چینی همیشه حضوری فعال در  بازار خودروی ایران داشته‌اند و دارند. خودرو سازان چینی هم در قسمت واردات و هم در ورود به صنعت خودرو سازی و منتاژ خودروهایشان در ایران فعالیت داشته اند. اخیرا هم میبینیم که شرکت‌های خصوصی خودرو سازی سراغ مدل‌های جدید.چینی رفته‌اند. بازگشت نسل جدید خودروهای چینی به ایران،اولا می‌تواند رقابت را در بازار خودرو تغییر دهد. ولی از طرفی دیگر، این بیم وجود دارد که تجربه ناموفق قبل دوباره تکرار شود. در اینجا برای سرویس و خدمت رسانی به خودروهای چینی امداد خودرو وارد عمل میشوذ.

ماشین چینی

امداد خودرو 1693 در خدمت شهروندان محترم میباشد

اولین نسل خودرو های چینی در ایران-امداد خودرو

اولین تجربه مشتریان داخل ایران در مواجهه با خودروهای چینی توسط مدیران خودرو و با برند MVM شروع شد. خودرویی که اوایل ورود خود به ایران، به دلیل قیمت مقرون‌به‌صرفه، رقیبی برای خودرو های داخلی به حساب می‌آمد. اما در مقابل این برتری، کیفیت پایین مدل‌های اولیه نیز به معضلی بزرگ بدل شده بود. اولین قدم برای ورود خودروی چینی، تاثیر بدی بر ذهن مشتری گذاشت. که خودروی چینی، مترادف با محصولاتی بی‌کیفیت بود.

امداد خودرو

تلفن امداد خودرو

ادامه حضور چینی ها در بازار ایران

این باور تا سال‌ها بعد ادامه پیدا کرد؛ چرا که نحوه همکاری طرف ایرانی با شرکای چینی، سرشار از اشتباهات متعدد بود. چینی‌ها علی‌رغم حجم گسترده نارضایتی، به تلاش خود برای حضور در بازار ایران ادامه دادند. نتیجه این استراتژی، آن شد که بعد از مدت کمی از حضور خود، خودروهای مدرن، زیبا، پرآپشن و با قیمت نسبتا بالا، راهی بازار خودروی ایران شدند.

در میان خودرو های چینی واردانی، برندها و مدل‌هایی هستند که با درخششی مثال‌زدنی جای خود را در بازار باز کرده‌اند.MG اولین آنها بود و یکی از باکیفیت‌ترین برندهای چین محسوب می‌شود. MG که حضوری پرفراز و نشیب را در بازار خودرو کشور تجربه کرده است. ام‌جیپ اصالتی انگلیسی دارد.جک،دانگ فنگ، لیفان،برلیانس،جیلی،چانگان و فاو بسترن هم از جمله خودرو های موفق در بازار خودرویی ایران هستند.

اچ سی کراس

امداد خودرو کاسپین

موج جدید خودرو های چینی در ایران

نسل جدید خودروهای چینی، این‌بار با مدل‌های مدرن و البته قیمت بالا همراه است. خودرو هایی که به لحاظ طراحی کاملاً پیشرفته هستند و لیست بلندبالایی از آپشن‌های مدرن را در خود جای داده‌اند. و امداد خودرو ها باید خود را در این زمینه پیشرفت بدهند.

دیگنیتی و فیدلیتی از گروه صنعتی بهمن، لیفان X70 از شرکت کرمان موتور. خودروی SX60 از شرکت فردا، جی‌ام‌سی S350 از شرکت خودرو سازی ریگان، جک T8 و X7 از کرمان موتور، اس.دبلیو.ام G01 با سیف خودرو و مدلهای دیگر پشت دروازه‌های بازار خودرو صف کشیده‌اند.اما هنوز نمی‌توان درباره موفقیت یا عدم موفقیت این خودروها صحبت کرد. با این حال با توجه به تمام شکست ها و موفقیتهای فوق الذکر، می‌توان گفت که مشتریان ایرانی، در نگاه اول توجه زیادی به ظاهر خودرو های چینی نمی‌کند.


0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.