معرفی سیستم تهویه مطبوع- امداد خودرو تهران

سیستم تهویه مطبوع در دو نوع اتوماتیک و دستی میباشد. در خودرو هایی مانند دنا این سیستم اتوماتیک میباشد. ما در سایت امداد خودرو کاسپین که امداد خودرو تهران است، قصد معرفی کوتاه و سنسورهای آن را داریم. در سیستم دستی این آپشن، راننده به طور دستی دمای داخل اتاق را تنظیم میکند. به این علت که احساس راحتی داشته باشد. در سیستم اتوماتیک، راننده دمای مورد نظر خود را تنظیم میکند. و این سیستم به صورت خودکار دمایی که راننده تعیین کرده است را تنظیم میکند. و در همان درجه نگه میدارد. به این صورت که اگر هوا گرم تر یا سردتر از آن دما باشد، آن را به دمای تنظیم شده میرساند. هم میتواند از سیستم بخاری و هم از سیستم کولر خودرو برای این امر استفاده نماید. اما در سیستم تهویه دستی خود راننده به دلخواه خود از این سیستم ها استفاده مینماید.

امداد خودرو تهران

فواید استفاده از سیستم تهویه مطبوع اتوماتیک

استفاده از این سیستم فواید زیادی دارد. البته بهتر از در زمان استفاده بهینه از موتور(قبل از حرکت) از این سیستم استفاده شود. امداد خودرو تهران قصد دارد فواید سیستم اتوماتیک را بیان کند. از جمله فواید آن، راحتی سرنشینان خودرو است. همچنین تضمین دید راننده که البته با فعال کردن سیستم بخارزدا یا یخ زدا امکانپذیر است.دیگر فایده آن امکان صرفه جویی در مصرف سوخت را بالا میبرد. میتواند از ورود هوای سرد به داخل خودرو در زمستان جلوگیری نماید. این سیستم میتواند به صورت خودکار عیب یابی خود را هم انجام دهد. یک امکان بسیار خوب که سیستم تهویه مطبوع اتوماتیک دارد، قابلیت تبدیل دمای هوا از سانتیگراد به فارنهایت است. رنج دمایی باز آن از 14 درجه سانتیگراد تا 23 درجه سانتیگراد به صورت معمول میباشد.از خوبی های دیگر این سیستم راحتی استفاده از آن است. دیگر امکان آن نمایش دمای داخل محیط اتاق میباشد. و آخرین قابلیت آن قابلیت تنظیم این سیستم به صورت دستی و اتوماتیک است.

امداد خودرو کاسپین

امداد خودرو تهران با یدک کش های حرفه ای

امکانات پیشرفته سیستم تهویه مطبوع

در این سیستم 5 سنسور در قسمتهای مختلف خودرو برای تجزیه و تحلیل و فهمیدن دمای داخل اتاق وجود دارد. این سنسورها میتوانند دمای داخل و خارج کابین، داخل موتور، دمای بخاری و حتی شدت تابش خورشید را اندازه گیری کند. محل قرار گیری سنسور ها در قسمتهای مختلف خودرو میباشد. در زیر قاب فرمان یک سنسور وجود دارد که اطلاعات داخل کابین را به سیستم اتوماتیک ارسال مینماید.سنسور دیگر در داخل سپر ضربه گیر تعبیه شده است و اطلاعات دمای بیرون را به سیستم میدهد. سنسور خورشید نیز بر روی داشبورد و برای ارسال میزان تابش خورشید بر روی خودرو به سیستم میباشد. سنسور اواپراتور و سنسور دمای آب خنک کننده موتور نیز سنسورهای دیگر آن هستند.

سیستم تهویه هوای مطبوع

امداد خودرو کاسپین با شماره 1693 در خدمت شما شهروندان محترم میباشد


0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.