امداد خودرو هوایی

امداد خودرو هوایی

امداد خودرو هوایی | با شنیدن این کلمه یک هلی کوپتر به ذهن ما متبادر می شود که هر لحظه منتظر دریافت یک تماس از طرف مرکز پیام امداد خودرو است تا با بیسیم به وی دستور دهند یک خط هوایی را انتخاب نموده و در جاده با تمام ابزار آلات و قطعات مورد نیاز یک تعمیرگاه سیار ، در یک چشم به هم زدن به کمک ما بشتابد و ظرف مدت 5 دقیقه ، خودروی ما را مثل روز اول تحویل نماید.

 

در این مطلب به ذکر یک تغییر در رسیدگی به امداد هواپیما می پردازیم.

حتما از دوستانتان شنیده اید که برای خروج هواپیما از آشیانه باید یک یدک کش ، آن را تا ابتدای مسیر شروع حرکت ( تاکسی وی ) بکشد و بعد موتور هواپیما روشن شده ، سپس با برج مراقبت ارتباط رادیویی برقرار نموده و درخواست ورود به تاکسی وی را ارائه دهد.

 

به صورت معمول یدک کش های دیزلی که قدرت یدک کشی بالایی دارند برای این امر انتخاب می گردند و حتما برای امور امداد   خودرو  بایستی به چراغ گردان زرد رنگ مجهز گردد.

علت این امر جلوگیری از برخورد ناخواسته هواپیما ها با ناوگان امداد و خدمات می باشد.

همچنین روی درب خودرو بایستی به نشانگر شبرنگ مجهز گردد که در صورت قطعی احتمالی چراغ گردان خودروی امداد ، شبرنگ بتواند به عنوان یک جایگزین عمل نماید.

در این ویدئو یک نمونه خودروی مینی کوپر را مشاهده می نمایید که یک هواپیما را در عرض باند یدک می کشد و سپس خود به هواپیما وارد می شود.

[fvplayer id=”2″]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *